Wirówki laboratoryjne – parametry techniczne

Każde laboratorium powinno być wyposażone w odpowiedni sprzęt. Warto wiedzieć, że często zastosowanie znajdują wirówki laboratoryjne. Każde urządzenie posiada indywidualne parametry techniczne i to na nie trzeba zwrócić uwagę w momencie dokonywania wyboru produktu.

Pierwszym podstawowym parametrem każdej wirówki jest maksymalna pojemność. Istotne jest, aby jej wielkość była właściwie dostosowana do potrzeb danej jednostki laboratoryjnej. Każde urządzenie ma indywidualne parametry związane z wirowaniem. Można tu wymienić: obroty, czas wirowania oraz przyspieszenie. Wartości tych wielkości powinny umożliwić jak najwłaściwsze przeprowadzenie wszelkich prac laboratoryjnych, które są wykonywane w danej placówce. Trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj wyjścia danego produktu, bowiem w zależności od niego dobiera się przyrządy towarzyszące. Warto zadbać o to, aby określone urządzenie posiadało odpowiednie wydzielone miejsce, dzięki czemu zagwarantuje to jego właściwe funkcjonowanie. Należy korzystać z niego zgodnie z zalecaniami.

Witaj ! Nazywam się Jeremi Nowacki prowadzę bloga poświęconego tematyce mediów. Na blogu znajdziesz najnowsze artykuły dotyczące reklamy i funkcjonowania mediów. Jeśli masz pytania zapraszam do komentowania albo skorzystania z formularza kontaktowego.
Both comments and pings are currently closed.